Pompy ciepła

Pompa ciepła to ekonomiczne grzanie i chłodzenie domu przez 365 dni w roku!

Ważną dziedziną naszej działalności jest budowa instalacji dostarczających tanią energię cieplną.  W tym celu oferujemy urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii oraz działające na zasadzie odzysku ciepła. Proponowane przez nas urządzenia stworzone są z myślą o dostarczeniu ciepła i podniesieniu komfortu życia przyszłych użytkowników. Stworzymy dla Państwa system na miarę naszych czasów.

rysunek domu ogrzewanego gruntową pompą ciepła z wymiennikiem pionowym
rysunek domu ogrzewanego gruntową pompą ciepła z wymiennikiem poziomym
rysunek domu ogrzewanego powietrzną pompą ciepła

POMPY CIEPŁA

Dostarczanie ciepła do budynku jest koniecznością w szczególności w naszej strefie klimatycznej. Przeważające ilość ciepła wykorzystywana jest na ogrzewanie pomieszczeń oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Sprawia to, że energia cieplna stanowi największą część energii konsumowanej w budynkach mieszkalnych. Obecnie głównie do ogrzewania budynków wykorzystuje się spalanie węgla, gazu czy oleju opałowego. Przekłada się to na znaczne koszty produkcji ciepła, konieczność  ciągłej obsługi (kocioł węglowy), uzależnienie od dostaw gazu, konieczność regularnych dostaw węgla itp.

W przypadku nowobudowanych budynków wiąże się to z koniecznością budowy kominów czy przyłączy gazowych. Energia cieplna w gospodarstwie domowym może być produkowana z wykorzystaniem różnych metod i źródeł, także odnawialnych. Dlatego skupiliśmy się na rozwiązaniach alternatywnych, opierających się na źródłach odnawialnych, które pozwalają w pełni zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło dla budynku i jego mieszkańców.

Dom zero energetyczny, panele fotowoltaiczne, turbina wiatrowa, kolektor słoneczny, pompa ciepła, ogrzewanie podłogowe, centralne ogrzewania, ogrzewanie wody użytkowej, dom energooszczędny, pasywny
pompa ciepła nibe f1245 pc wraz ze zbiornikiem buforowym, zdjęcie z realizacji
Pompa ciepła NIBE F1245 PC
zdjęcie z realizacji

GRUNTOWE POMPY CIEPŁA

Gruntowe pompy ciepła energię do wytworzenia ciepła pobierają z gruntu za pomocą wymiennika gruntowego, czyli dolnego źródła ciepłą. Jako dolne źródło ciepła może być wykorzystany grunt czy skała, ale również zbiornik wodny znajdujący się w okolicy lub woda gruntowa. Ze względu na znakomite parametry eksploatacyjne oraz brak wpływu temperatury zewnętrznej na parametry pracy gruntowej pompy ciepła, właściciele takich systemów mają zapewnioną tanią energię cieplną przez wiele lat. Przy właściwym zaprojektowaniu gruntowej pompy ciepła i kolektora dolnego źródła do potrzeb ogrzewanego budynku, system będzie pracował prawidłowo nawet przy temperaturach zewnętrznych do -25°C

Więcej na temat instalacji z gruntową pompą ciepła możesz poczytać w TUTAJ

OSZCZĘDNOŚCI

Gruntowa pompa ciepła w Twoim domu pozwoli na obniżenie zużycia energii przeznaczonej na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej nawet o 80% w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych.

W celu przykładowego wyliczenia kosztów użytkowania gruntowej pompy ciepła przyjęto poniższe założenia:

  • Dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej 150 m²
  • Ilość osób mieszkających w budynek: 4
  • Zapotrzebowanie na energię cieplną: 50 W/m²
  • Rodzaj zainstalowanej gruntowej pompy ciepła: NIBE F1255

Przyjmując takie założenia roczny koszt energii elektrycznej, która wystarczy do ogrzania budynku i przygotowania ciepłej wody użytkowej wyniesie około 2160 zł, co daje nam miesięczny koszt eksploatacji gruntowej pompy ciepła w wysokości 180 zł.

ROCZNY KOSZT EKSPLOATACJI

  • LPG
  • Olej opał.
  • Gaz
  • Węgiel
  • Pompa ciepła
powietrzna pompa ciepła
Pompa ciepła NIBE SPLIT

POWIETRZNE POMPY CIEPŁA

Źródłem ciepła dla pompy ciepła powietrze-woda jest powietrze zewnętrzne, co sprawia, że nie ma konieczności wykonywania dolnego źródła ciepła w postaci sond pionowych czy kolektora gruntowego. Produkcja ciepła jest możliwa nawet w warunkach, kiedy powietrze zewnętrzne spada do -25°C. Ten rodzaj pomp ciepła jest znakomitą alternatywą dla gruntowych pomp ciepła, gdy powierzchnia naszej działki jest zbyt mała i nie ma możliwości wykonania wymiennika gruntowego. Powietrze pompy ciepła są świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy zmniejszyć koszty ogrzewania domu zasilanego źródłami konwencjonalnymi.

Powietrze zewnętrzne można wykorzystać zarówno na ogrzewanie jak i chłodzenie budynku. Ta sama pompa ciepła może nam posłużyć do ogorzenia domu i produkcji ciepłej wody użytkowej, jak również do chłodzenia budynku w okresie letnim jako jednostka klimatyzacyjna.

OSZCZĘDNOŚCI

Oszczędności wynikające z zainstalowanej pompy ciepła powietrze/woda pozwalają na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu i produkcji ciepłej wody użytkowej nawet o 75% w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych. Pompy ciepła powietrzne w porównaniu do gruntowych nie wymagają wykonania żadnych prac ziemnych, dzięki czemu koszty inwestycji są zdecydowanie niższe a okres zwrotu krótszy.

NIBE to szwedzki koncern obecnie jest jednym z największych producentów pomp ciepła w Europie i największym w Polsce. Instalując najnowszej generacji pompę ciepła NIBE możemy osiągnąć 80% oszczędności poprzez redukcję zużycia energii w odniesieniu do tradycyjnych systemów grzewczych. Marka posiada najbogatszą gamę akcesoriów na rynku  – jednostki od 2 do 160 kW, kaskady do 640 kW, wykorzystujących energię z gruntu, wody i powietrza. Gruntowe pompy ciepła NIBE posiadają najwyższą klasę energetyczną A+++ i A++, co sprawia, że generują duże oszczędności i korzyści środowiskowe. Ponad to wszystkie pompy ciepła NIBE posiadają znaj jakości EHPA Qlabel wystawione przez Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła. Dostępne są jednostki dwufunkcyjne z wbudowanym zbiornikiem na wodę użytkową, jak też jednofunkcyjne bez zbiornika. Gwarancja podstawowa obejmuje okres 24 miesięcy z możliwością wydłużenia.

HEWALEX  – polski producent pomp ciepła i kolektorów słonecznych. Produkty charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną w korzystnej cenie. Pompa ciepłą HEWALEX to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań na polskim rynku. Składa się z komponentów wysokiej klasy uznanych marek m.in. sprężarki Panasonic, pompy elektronicznej Wilo czy 3-drogowych zaworów Watts. Produkty posiadają wysoką klasę energetyczną od A do A++.  Pompa ciepła PCCO SPLIT 13kW otrzymała Europejski Znak Jakości EHPA-Q. Gwarancja na pompy ciepła 5 lat.

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co