Odwierty pod pompy ciepła Zainwestuj w jakość i bezpieczeństwo!

Odwierty pionowe

Odwierty pod pompy ciepłą wymagają specjalistycznego podejścia do usługi wiertniczej ze względu na zaawansowanie i poprawny sposób wykonania odwiertów. 

Naszą flotę maszynową zasilają profesjonalne urządzenia wiertnicze, które bez problemu radzą sobie z wierceniem nawet w bardzo trudnych warunkach. Żaden rodzaj gruntu nie stanowi dla nas problemu, wiercimy na terenach skalistych, bagiennych i podmokłych.

Odwierty pod pompy ciepła - dlaczego warto?

Gruntowa pompa ciepła to urządzenie, które do prawidłowej pracy wymaga dobrze przygotowanego odwiertu. Cały proces wiercenia to dość skomplikowany proces, który wymaga dobrego przygotowania i dokładnego przeprowadzenia wizji lokalnej. Dzięki wykwalifikowanej kadrze wiertniczej jesteśmy w stanie przeprowadzić kompleksowo usługę wiercenia pod pompę ciepła.

Gromadzimy wszystkie informacje na temat terenu i projektujemy odwiert spełniający w 100% zapotrzebowanie pompy ciepła by działała w sposób prawidłowy. 

Wykwalifikowana kadra wiertnicza

Gwarancja i jakość wykonania

Profesjonalny sprzęt wiertniczy

130m

Maksymalna głębokość odwiertu

12m/h

Średni czas odwiertu
Gruntowa pompa ciepła

Elastyczne, wydajne i estetyczne urządzenie grzewcze, które zapewnia stabilną pracę nawet przy temperaturze -25°

Odwierty geotermalne pod pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła ograniczą wydatki na energię cieplną

Korzystne formy finansowania i programy dotacji

Nowoczesny sprzęt i wykwalifikowana kadra

Kompleksowy proces odwiertów pod pompy ciepła

Odwierty pod Pompy Ciepła - AZEnergia - Fotowoltaika - Pompy Ciepła - Klimatyzacja - Rekuperacja - Łuków

Krok po kroku.. Na prawidłowo wykonany odwiert składa się wiele czynników dzięki, którym będzie on służył poprawnie przez długie lata.

Odwierty pod Pompy Ciepła - AZEnergia - Fotowoltaika - Pompy Ciepła - Klimatyzacja - Rekuperacja - Łuków

Dobrze wykonany projekt zapewnia szybsze otrzymanie pozwolenia na odwiert oraz pomaga przy samym wierceniu.

Pozwolenie jest wymagane, gdy wykonuje się otwory na obszarach górniczych albo poza nimi o głębokości powyżej 30 m. Zgodnie z wymogami ustawy dla tego typu inwestycji konieczne jest sporządzenie projektu robót geologicznych, który podlega zgłoszeniu w starostwie. Jeżeli w terminie 30 dni od zgłoszenia starosta nie wniesie sprzeciwu, można rozpocząć wykonywanie odwiertu.

Wykonanie odwiertu, zgodnie z projektem technicznym przy nadzorze odpowiedniego kierownika robót.

Bardzo ważnym elementem poprawnego odwiertu pod pompę ciepła jest wypełnienie przestrzeni między sondą, a otworem specjalną mieszanką wspomagającą wymianę ciepła.

Kolejnym elementem jest wypełniane rur mieszaną substancji niezamarzających o stężeniu zapewniającym niekrzepnięcie do -15°C

Ostatnim elementem dobrze wykonanego odwiertu jest doprowadzenie i zaizolowanie przewodów dobiegowych do budynku w celu uzyskania jak najniższych strat energii cieplnej

Skontaktuj się z Nami
i otrzymaj darmową wycenę Nasi specjaliści przygotują dla Ciebie spersonalizowaną ofertę!