Odwierty pod pompy ciepła

Nowoczesna technologia HDD rewolucjonizuje sposób wykonywania przecisków bezwykopowych pod ziemią, wodą, budynkami oraz torami kolejowymi. Dzięki niej, możliwe jest efektywne i precyzyjne uzbrajanie terenu w niezbędną infrastrukturę, taką jak sieci energetyczne, gazowe, kanalizacyjne i telekomunikacyjne. W dobie intensywnego rozwoju urbanizacji, metoda ta stanowi kluczowe rozwiązanie, które minimalizuje negatywny wpływ na otoczenie oraz redukuje czas i koszty realizacji inwestycji. 

Skontaktuj się z nami

Nasz zespół oddzwoni do Ciebie tak szybko jak to możliwe!

  Odwierty pionowe

  Odwierty pod pompy ciepłą wymagają specjalistycznego podejścia do usługi wiertniczej ze względu na zaawansowanie i poprawny sposób wykonania odwiertów. 

  Naszą flotę maszynową zasilają profesjonalne urządzenia wiertnicze, które bez problemu radzą sobie z wierceniem nawet w bardzo trudnych warunkach. Żaden rodzaj gruntu nie stanowi dla nas problemu, wiercimy na terenach skalistych, bagiennych i podmokłych.

  Odwierty pod pompy ciepła - dlaczego warto?

  Gruntowa pompa ciepła to urządzenie, które do prawidłowej pracy wymaga dobrze przygotowanego odwiertu. Cały proces wiercenia to dość skomplikowany proces, który wymaga dobrego przygotowania i dokładnego przeprowadzenia wizji lokalnej. Dzięki wykwalifikowanej kadrze wiertniczej jesteśmy w stanie przeprowadzić kompleksowo usługę wiercenia pod pompę ciepła.

  Gromadzimy wszystkie informacje na temat terenu i projektujemy odwiert spełniający w 100% zapotrzebowanie pompy ciepła by działała w sposób prawidłowy. 

  Wykwalifikowana kadra wiertnicza

  Gwarancja i jakość wykonania

  Profesjonalny sprzęt wiertniczy

  130m

  Maksymalna głębokość odwiertu

  12m/h

  Średni czas odwiertu
  Gruntowa pompa ciepła

  Elastyczne, wydajne i estetyczne urządzenie grzewcze, które zapewnia stabilną pracę nawet przy temperaturze -25°

  Odwierty geotermalne pod pompy ciepła

  Gruntowe pompy ciepła ograniczą wydatki na energię cieplną

  Korzystne formy finansowania i programy dotacji

  Nowoczesny sprzęt i wykwalifikowana kadra

  Kompleksowy proces odwiertów pod pompy ciepła

  Odwierty pod Pompy Ciepła - AZEnergia - Fotowoltaika - Pompy Ciepła - Klimatyzacja - Rekuperacja - Łuków

  Krok po kroku.. Na prawidłowo wykonany odwiert składa się wiele czynników dzięki, którym będzie on służył poprawnie przez długie lata.

  Odwierty pod Pompy Ciepła - AZEnergia - Fotowoltaika - Pompy Ciepła - Klimatyzacja - Rekuperacja - Łuków

  Dobrze wykonany projekt zapewnia szybsze otrzymanie pozwolenia na odwiert oraz pomaga przy samym wierceniu.

  Pozwolenie jest wymagane, gdy wykonuje się otwory na obszarach górniczych albo poza nimi o głębokości powyżej 30 m. Zgodnie z wymogami ustawy dla tego typu inwestycji konieczne jest sporządzenie projektu robót geologicznych, który podlega zgłoszeniu w starostwie. Jeżeli w terminie 30 dni od zgłoszenia starosta nie wniesie sprzeciwu, można rozpocząć wykonywanie odwiertu.

  Wykonanie odwiertu, zgodnie z projektem technicznym przy nadzorze odpowiedniego kierownika robót.

  Bardzo ważnym elementem poprawnego odwiertu pod pompę ciepła jest wypełnienie przestrzeni między sondą, a otworem specjalną mieszanką wspomagającą wymianę ciepła.

  Kolejnym elementem jest wypełniane rur mieszaną substancji niezamarzających o stężeniu zapewniającym niekrzepnięcie do -15°C

  Ostatnim elementem dobrze wykonanego odwiertu jest doprowadzenie i zaizolowanie przewodów dobiegowych do budynku w celu uzyskania jak najniższych strat energii cieplnej

  Skontaktuj się z Nami
  i otrzymaj darmową wycenę Nasi specjaliści przygotują dla Ciebie spersonalizowaną ofertę!