Skorzystaj z dotacji na fotowoltaikę!

Rekuperacja - aktywny odzysk ciepła Oszczędzaj i ciesz się świeżym powietrzem!

Rekuperacja zastępuje wentylację grawitacyjną, co w nowych budynkach wiąże się z uniknięciem kosztów budowy kominów wentylacyjnych. W sytuacji, gdy w domu zamontowana jest pompa ciepła nie buduje się żadnych kominów.

Należy zwrócić uwagę, że nowy dom powinien posiadać rekuperację, ze względu na obecną technologię budowania opartą na dobrej izolacji oraz szczelnych oknach.

35%

Średnia oszczędność

Poprawnie zaprojektowana i wykonana instalacja rekuperacji zapewni m.in. oszczędność na ogrzewaniu budynku nawet do 35%, filtrację powietrza nawiewanego oraz ciągłą obecność świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien o każdej porze roku. 

Zadzwoń i umów się na spotkanie

Rekuperacja mechaniczna Jak działa?

Działanie rekuperatora opiera się ma dwóch strumieniach powietrza – wywiewanego i nawiewanego. Powietrze wywiewane, przekazuje energię cieplną powietrzu nawianemu, dzięki czemu świeże powietrze ulega wstępnemu ogrzaniu.

Wentylacja mechaniczna wymaga użycia nawiewu elektrycznego by wymusić obieg powietrza. Jest to bardziej efektywne rozwiązanie niż wentylacja grawitacyjna

Uwaga!

Przy budowie nowego budynku, warto skonsultować się z naszymi doradcami technicznymi w celu wybrania odpowiednich rozwiązań by system rekuperacji był tańszy i lepiej rozplanowany już na etapie budowy

Rekuperacja grawitacyjna Kiedy warto wybrać?

Nie wymaga instalacji żadnych urządzeń, swoje działanie opiera na nieszczelnych oknach, szparach w drzwiach, wywietrznikach oraz systemie kominów.

Wentylacja grawitacyjna “wyciąga” z domu ciepłe powietrze i zastępuje je powietrzem zewnętrznym, które wymaga całkowitego ogrzania. Wentylacja grawitacyjna w żaden sposób nie filtruje powietrza zewnętrznego.

Ten rodzaj wentylacji działa wyłącznie w sytuacji gdy w wentylowanym budynku są nieszczelności. W nowym budownictwie, gdzie stawia się na eliminację mostków cieplnych takich jak nieszczelne okna czy drzwi wentylacja całkowicie przestaje spełniać swoją rolę.