• Godziny otwarcia: Pon - Pt 8.00 - 16.00

REKUPERACJA

REKUPERACJA

DLACZEGO WARTO?

Poprawnie zaprojektowana i wykonana instalacja rekuperacji zapewni m.in. oszczędność na ogrzewaniu budynku nawet do 35%, filtrację powietrza nawiewanego oraz ciągłą obecność świeżego powietrza bez konieczności otwierania okien o każdej porze roku. 

Rekuperacja zastępuje wentylację grawitacyjną, co w nowych budynkach wiąże się z uniknięciem kosztów budowy kominów wentylacyjnych. W sytuacji, gdy w domu zamontowana jest pompa ciepła nie buduje się żadnych kominów.

Należy zwrócić uwagę, że nowy dom powinien posiadać rekuperację, ze względu na obecną technologię budowania opartą na dobrej izolacji oraz szczelnych oknach.

ZALETY REKUPERACJI

› Usuwa zużyte powietrze ze wszystkich pomieszczeń

› Zapewnia stały dopływ świeżego powietrza

› Ogrzewa powietrze w okresie zimowym oraz chłodzi w okresie letnim

› Odzyskuje nawet do 90% energii cieplnej

› Zatrzymuje wlot zanieczyszczeń z zewnątrz w postaci spalin

› Umożliwia regulację strumieniem powietrza

› Redukuje poziom dwutlenku węgla oraz wilgici

› Szybko usuwa wilgoć (łazienka) oraz zapachy (kuchnia)

› Zapobiega rozwojowi bakterii, wirusów i grzybów

› Filtruje powietrze, dzięki czemu zapobiega reakcjom alergicznym

› Zmniejsza ilość kurzu w pomieszczeniach

› Dzięki braku konieczności otwierania okien ograniczamy hałas z zewnątrz oraz napływ owadów w okresie letnim

› Zapewnia wysoką wydajność niezależnie od warunków atmosferycznych

› Umożliwia szybkie przewietrzenie wszystkich pomieszczeń

WENTYLACJA

MECHANICZNA

Działanie rekuperatora opiera się ma dwóch strumieniach powietrza – wywiewanego i nawiewanego. Powietrze wywiewane, przekazuje energię cieplną powietrzu nawianemu, dzięki czemu świeże powietrze ulega wstępnemu ogrzaniu.

Wentylacja mechaniczna wymaga użycia nawiewu elektrycznego by wymusić obieg powietrza. Jest to bardziej efektywne rozwiązanie niż wentylacja grawitacyjna

GRAWITACYJNA

Nie wymaga instalacji żadnych urządzeń, swoje działanie opiera na nieszczelnych oknach, szparach w drzwiach, wywietrznikach oraz systemie kominów.

Wentylacja grawitacyjna "wyciąga" z domu ciepłe powietrze i zastępuje je powietrzem zewnętrznym, które wymaga całkowitego ogrzania. Wentylacja grawitacyjna w żaden sposób nie filtruje powietrza zewnętrznego.

Ten rodzaj wentylacji działa wyłącznie w sytuacji gdy w wentylowanym budynku są nieszczelności. W nowym budownictwie, gdzie stawia się na eliminację mostków cieplnych takich jak nieszczelne okna czy drzwi wentylacja całkowicie przestaje spełniać swoją rolę.

MASZ PYTANIE? PISZ ŚMIAŁO!

FORMULARZ KONTAKTOWY