Skorzystaj z dotacji "Czyste powietrze!

98%

Niższe rachunki za energię cieplną

Dzięki indywidualnie dopasowanemu systemowi pompy ciepła, jesteśmy w stanie zapewnić znacznie niższy koszt uzyskania energii cieplnej dochodzący do 98%! 

3,5%

Średnie oprocentowanie finanosowania

Oferujemy różne formy finansowania. Od dotacji przez raty po leasing naszych systemów.

Pompy ciepła - Przyszłość urządzeń grzewczych

Gruntowa pompa ciepła pozwoli na obniżenie zużycia energii przeznaczonej na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej nawet o 98% w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych.

Źródłem ciepła dla pompy ciepła powietrze-woda jest powietrze zewnętrzne. Sprawia to, że nie ma konieczności wykonywania dolnego źródła ciepła w postaci sond pionowych czy kolektora gruntowego. Produkcja ciepła jest możliwa nawet w warunkach, kiedy powietrze zewnętrzne spada do -25°C.

pompa_ciepła_łuków

Zadabaj o komfort domowego zacisza

Pompy ciepła - AZEnergia - Fotowoltaika - Pompy Ciepła - Klimatyzacja - Rekuperacja - Łuków

Jak działa pompa ciepła?

Pompy ciepła - AZEnergia - Fotowoltaika - Pompy Ciepła - Klimatyzacja - Rekuperacja - Łuków

W wymienniku cieplnym (tzw. parownik) za pomocą wentylatora odbierane jest ciepło z przepływającego powietrza. Temperatura czynnika krążącego w układzie podnosi się a czynnik zmienia swój stan skupienia na gazowy.

Pompy ciepła - AZEnergia - Fotowoltaika - Pompy Ciepła - Klimatyzacja - Rekuperacja - Łuków

Sprężarka zwiększa ciśnienie czynnika oraz jego temperaturę. 

Pompy ciepła - AZEnergia - Fotowoltaika - Pompy Ciepła - Klimatyzacja - Rekuperacja - Łuków

Ogrzany czynnik roboczy trafia do skraplacza gdzie oddaje swoją energię i podgrzewa wodę.

Pompy ciepła - AZEnergia - Fotowoltaika - Pompy Ciepła - Klimatyzacja - Rekuperacja - Łuków

Czynnik ochładza się i skrapla. Następuje jego rozprężenie i z powrotem trafia do parownika.

Przyszłościowe rozwiązanie
W 100% bezobsługowe ogrzewanie
Bezpieczeństwo i niezawodność
Najtańsze rozwiązanie grzewcze

-25°C

Efektywność w niskich temperaturach

Powietrzna pompa ciepła jest bardzo odpornym urządzeniem na warunki atmosferyczne. Będzie działała prawidłowo nawet w bardzo niskich temperaturach

59dB

Praktycznie bezgłośna praca

Instalowane przez nas pompy ciepła, nie wytwarzają hałasu. Są to bardzo ciche, dzięki czemu można je instalować nawet na poziomie mieszkalnym

20lat

Długa żywotność pompy

Każda producent pompy oferuje średnio 5 lat gwarancji z możliwością przedłużenia. Pompy ciepła jakie instalujemy pracują bezawaryjnie nawet do 20lat

Dlaczego warto? Bądź niezależny!

Przeważająca ilość ciepła wykorzystywana jest na ogrzewanie pomieszczeń oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej. To wszystko sprawia, że energia cieplna stanowi największą część energii konsumowanej w budynkach mieszkalnych.

Energia cieplna w gospodarstwie domowym może być produkowana z wykorzystaniem różnych metod i źródeł, także odnawialnych. Dlatego skupiamy się na rozwiązaniach alternatywnych, opierających się na źródłach odnawialnych, które pozwalają w pełni zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło dla budynku i jego mieszkańców.

Pompy ciepła - AZEnergia - Fotowoltaika - Pompy Ciepła - Klimatyzacja - Rekuperacja - Łuków

Obszar działania:

Często zadawane pytania Zapoznaj się z nimi!

Na rynku istnieje wiele rodzajów pomp ciepła. Koszt pompy ciepła w głównej mierze zależy od powierzchni gospodarstwa domowego do ogrzania oraz od wybranych komponentów montażowych. 

Dofinansowania to najlepsza forma obniżenia kosztu inwestycji. W Polsce aktualnie działający program „Czyste Powietrze” pozwala na dotację nawet do 90%. Dzięki takiej formie finansowania inwestycji okres zwrotu jest zdecydowanie krótszy.

Cena paliw energetycznych cały czas rośnie. Decydując się na montaż pompy ciepła, można spodziewać się okres zwrotu inwestycji wynoszącego średnio ok. 8 lat. Wybierając pompę ciepła, zyskujesz nie tylko duże oszczędności, ale również czas. Pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa.

Wskaźnik efektywności pomp ciepła oscyluje na bardzo wysokim poziomie. Średnio wynosi od 3 do 5. Oznacza to, że z 1 kWh energii elektrycznej pompa ciepła jest w stanie wytworzyć od 3 do 5 kWh energii cieplnej. Przy zapotrzebowaniu budynku na poziomie 20 000 kWh rocznie – pomp ciepła zużyje od 6 000 do 9 500 kWh energii elektrycznej.

Na dobór pompy ciepła ma wpływ wiele zmiennych takich jak: strefa klimatyczna, zapotrzebowanie energetyczne budynku, optymalna temperatura do funkcjonowania domowników itd. Doborem pompy zawsze powinien zająć się wykwalifikowany specjalista, by wybrać taki rodzaj pompy, który spełni wymagania mieszkańców gospodarstwa domowego oraz zagwarantuje bezpieczeństwo cieplne.

W AZEnergia dajemy możliwość odebrania bezpłatnego audytu. Jeden z naszych specjalistów zmierzy parametry budynku i dobierze rozwiązanie, które najlepiej wykorzysta możliwości grzewcze pompy ciepła.

W zależności od parametrów pracy oraz tego jak pompa ciepła zostanie dobrana – jej wytrzymałość będzie się znacznie różnić. Na żywotność pompy ciepła znaczny wpływ ma dopasowanie jej do budynku, w którym ma pracować. Jeśli pompa ciepła będzie niedowymiarowana i cały czas będzie pracowała na maksimum swoich możliwości – jej żywotność zostanie znacznie skrócona. Podobna sytuacja zachodzi gdy pompa ciepła zostanie przewymiarowana, wtedy pompa ciepła będzie zbyt często powtarzała cykle ON/OFF – co w rezultacie obniży jej wytrzymałość. Dlatego takie ważne jest prawidłowe dobranie pompy ciepła do parametrów budynku.

Jest to duet idealny! Instalacja fotowoltaiczna obniża koszt energii elektrycznej, przez co korzystanie z pompy ciepła jest jeszcze bardziej opłacalne! 

 

Warto skorzystać z programu “Czyste Powietrze”, który pozwala na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła i pozwala zaoszczędzić nawet 79 tys. złotych z prefinansowaniem.

Zadzwoń i umów się na spotkanie

Umów się na bezpłatną wycenę