Skorzystaj z dotacji "Czyste powietrze!
98%
Niższe rachunki za energię cieplną
Dzięki indywidualnie dopasowanemu systemowi pompy ciepła, jesteśmy w stanie zapewnić znacznie niższy koszt uzyskania energii cieplnej dochodzący do 98%!
3,5%
Średnie oprocentowanie finanosowania
Oferujemy różne formy finansowania. Od dotacji przez raty po leasing naszych systemów.
Pompy ciepła - Przyszłość urządzeń grzewczych
Gruntowa pompa ciepła pozwoli na obniżenie zużycia energii przeznaczonej na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej nawet o 98% w porównaniu do tradycyjnych systemów grzewczych.
Źródłem ciepła dla pompy ciepła powietrze-woda jest powietrze zewnętrzne. Sprawia to, że nie ma konieczności wykonywania dolnego źródła ciepła w postaci sond pionowych czy kolektora gruntowego. Produkcja ciepła jest możliwa nawet w warunkach, kiedy powietrze zewnętrzne spada do -25°C.
Jak działa pompa ciepła?
W wymienniku cieplnym (tzw. parownik) za pomocą wentylatora odbierane jest ciepło z przepływającego powietrza. Temperatura czynnika krążącego w układzie podnosi się a czynnik zmienia swój stan skupienia na gazowy.
Sprężarka zwiększa ciśnienie czynnika oraz jego temperaturę.
Ogrzany czynnik roboczy trafia do skraplacza gdzie oddaje swoją energię i podgrzewa wodę.
Czynnik ochładza się i skrapla. Następuje jego rozprężenie i z powrotem trafia do parownika.
-25°C
Efektywność w niskich temperaturach
Powietrzna pompa ciepła jest bardzo odpornym urządzeniem na warunki atmosferyczne. Będzie działała prawidłowo nawet w bardzo niskich temperaturach
59dB
Praktycznie bezgłośna praca
Instalowane przez nas pompy ciepła, nie wytwarzają hałasu. Są to bardzo ciche, dzięki czemu można je instalować nawet na poziomie mieszkalnym
20lat
Długa żywotność pompy
Każda producent pompy oferuje średnio 5 lat gwarancji z możliwością przedłużenia. Pompy ciepła jakie instalujemy pracują bezawaryjnie nawet do 20lat.
Dlaczego warto? Bądź niezależny!
Przeważająca ilość ciepła wykorzystywana jest na ogrzewanie pomieszczeń oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej. To wszystko sprawia, że energia cieplna stanowi największą część energii konsumowanej w budynkach mieszkalnych.
Energia cieplna w gospodarstwie domowym może być produkowana z wykorzystaniem różnych metod i źródeł, także odnawialnych. Dlatego skupiamy się na rozwiązaniach alternatywnych, opierających się na źródłach odnawialnych, które pozwalają w pełni zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło dla budynku i jego mieszkańców.